Podsumowanie Ligi Orlika - wiosna 2016

W tle zmagań grupy A Ligi Orlika Podokręgu Rybnickiego rywalizowano także w grupach B oraz C. W drugiej z nich walczyły rezerwy RKP ROW Rybnik.

Niedawno podsumowaliśmy rozgrywki w najwyższej grupie Podokręgu Rybnik. Mistrzostwo zasłużenie wywalczyła ekipa Fortecy Świerklany, na drugim miejscu uplasowała się drużyna MOSiR Jastrzębie Zdrój, na trzecim AP Silesia Rybnik. Za podium znalazła się nasza ekipa, a za naszymi plecami finiszowała Odra Wodzisław i Naprzód Rydułtowy.

Emocjonująca walka o wygraną w "drugiej lidze" toczyła się  między drużynami MKS Żory (jesienny spadkowicz z grupy A) oraz Górnikiem Radlin. Ci drudzy tym razem nie musieli na koniec obejść się smakiem - jesienią minimalnie wyprzedziła ich w tabeli Odra, dzięki czemu awansowała do grupy A. Tym razem od młodzi gracze z Radlina wyprzedzili ekipę z Żor notując lepszy bilans w bezpośrednim starciu, a to dzięki zdobyciu jednej bramki więcej. Trzecie miejsce zajęła drużyna Orła Palowice, czwarte podopieczni Tadeusza Cicheckiego z RKP ROW II (jedyne punkty rybnicka ekipa zdobywała przy ul. Gliwickiej, wyjazdy niestety nie przyniosły punktów), a na piątej lokacie zakończyła rozgrywki ekipa Orła Moszczenica (beniaminek Winners Gołkowice wycofało swój udział, zgłaszając zespół do rozgrywek w kategorii Młodzików).

W trzeciej grupie karty rozdawała drużyna SKF Rowień, która przegrała jedynie w derbach z MKS Żory II. Właśnie rezerwy MKS-u zajęły drugie miejsce w tabeli. Trzecia lokata przypadła zespołowi Rymera Niedobczyce. Dalsza kolejność w grupie C była następująca: 4. KS Świerklany, 5. Forteca Świerklany II, 6. Górnik Boguszowice, 7. LKS Rój, 8.Dąb Dębieńsko, 9. Polonia Niewiadom.