Karvina lepsza pod balonem

Drużyna MFK Karvina okazała się twardym sparingpartnerem i surowym cenzorem umiejętności graczy RKP ROW Rybnik. Podczas wczorajszego spotkania czeska ekipa wypunktowała wszystkie elementy gry, które nasi zawodnicy muszą poprawić.

Mecz zakończył się rezultatem 14-8, ale był on chyba lepszy niż gra naszej drużyny. Czesi byli lepiej przygotowani motorycznie i technicznie, aczkolwiek przed niemal pół godziny gry wynik oscylował wokół remisu. Kolejnych dwadzieścia minut rozwiązało worek z bramkami dla gospodarzy i tej przewagi nie udało się już zniwelować do końca.

Godny uwagi jest obiekt treningowy tzw. balon, czyli nadmuchiwana hala jakim dysponuje karviński klub i należy tylko żałować że w Rybniku nasza ekipa nie może trenować w tak komfortowych warunkach późną jesienią i zimą.

Mecz z MFK Karvina był drugim starciem z naszą drużyną (końcem listopada Czesi pokonali nas 3:1 w HLP w Smilovicach). Liczymy że rozpoczęta w ten sposób współpraca zaowocuje częstszymi kontaktami z karvińskim zespołem. Mamy deklarację, że MFK wpadnie do Smilovic na sparing w czasie naszego zimowego obozu.