Zagrają w Rybniku - Górnik Radlin

Ekipa Górnika Radlin jest kolejnym zespołem, który wystąpi już za 3 tygodnie w turnieju o Puchar RKP ROW. Podopieczni Tadeusza Piniora zadebiutują w naszych zawodach.

Mało kto wie, ale ponad 60 lat temu drużyna Górnika Radlin należała do krajowej czołówki w piłce nożnej. W szeregach pierwszoligowców "niebiesko-biali" występowali od roku 1950 do 1955 zdobywając w sezonie 1951 wicemistrzostwo ligi (mistrzostwo kraju przyznawano wówczas triumfatorowi Pucharu Polski). Lepsza okazała się wówczas w ligowych zmaganiach jedynie Wisła Kraków.

Te czasy to już prehistoria, a Górnik Radlin już nie stanowi takiej siły w polskiej piłce jak w owych latach '50. Nie znaczy to jednak, że w rybnickim turnieju chłopaki z tego klubu nie mają szans na wygraną. Nie jest to może "papierowy faworyt", ale na pewno na boisku młodzi gracze z Radlina zostawią kawał serca, a ambitną grą są w stanie wyrwać wygraną teoretycznie silniejszym ekipom.

Ekipa Górnika całkiem udanie występowała w tegorocznej Lidze Orlika, gdzie w drugiej grupie rozgrywkowej uplasowała się na drugiej lokacie za Odrą-Centrum Wodzisław Śląski. Niedawno podopieczni Tadeusza Piniora (notabene wciąż czynnego gracza Górnika) wystąpili również w halowych zawodach w Rydułtowach, gdzie zajęli 4 miejsce - m.in. za innymi uczestnikami rybnickiego turnieju: Naprzodem i Fortecą. Na 5 pozycji Górnik Radlin zakończył natomiast rywalizację podczas niedawnym Turnieju Mikołajkowym na hali w Gorzyczkach, ale królem strzelców tej imprezy został Filip Sachs, który zdobył 6 bramek w 4 meczach.

Poza Filipem w składzie młodego Górnika znajdują się jeszcze tacy gracze jak Igor Glawaty (kapitan), Fabian Pielorz, Dominik Kokot, Szymon Rożenek, Oskar Kuczera, Fabian Wystyrk oraz bramkarz Maciej Klóska.

Historia zmagań drużyn rocznika 2005 ROW-u i Górnika nie jest zbyt długa. W ubiegłym roku rybniczanie wygrali w meczu towarzyskim, a w obecnym sezonie team z Radlina dwukrotnie wypunktował w Lidze Orlika rezerwy RKP ROW prowadzone przez trenera Cicheckiego 3:1 oraz 3:0.

Dziękujemy ekipie "niebiesko-białych" za przyjęcie zaproszenia na nasz turniej i życzymy udanej zabawy podczas zawodów.