Jesień nasza, wiosna dla Fortecy

Wiosenna edycja Ligi Orlika już za nami. Po zwycięstwie jesienią apetyty w ekipie RKP ROW były wielkie, niestety tym razem rozgrywki ligowe nam zupełnie nie wyszły.

Ligowe zmagania w klasie orlików rocznika 2005 wygrała, jak najbardziej zasłużenie ekipa Fortecy Świerklany. Podopieczni Bogdana Cichego zdominowali tę rundę rozgrywek zdobywając 25 punktów na 30 możliwych. Małą pociechą dla nas może być to, że właśnie w meczach z RKP ROW drużyna z Świerklan męczyła się najbardziej - na naszym boisku gościom udało się wywieźć wygraną 2-1 mimo wielkiej przewagi rybniczan; w rewanżu koledzy z Fortecy wygrali 1-0. Gratulujemy ekipie z Świerklan znakomitego sezonu i życzymy powodzenia na poziomie wojewódzkim.

Na podium uplasowały się jeszcze ekipy MOSiRu Jastrzębie-Zdrój oraz AP Silesia Rybnik. Nasza drużyna tym razem znalazła się na miejscu czwartym, na co sobie sami zapracowaliśmy tracąc punkty z rywalami, którzy uplasowali się przed nami. Porażka jest bolesna, ale wierzymy że cała ekipa będzie potrafiła wyciągnąć z tego faktu odpowiednie wnioski i ponownie jesienią również w lidze będziemy groźni.

Za naszymi plecami uplasowały się drużyny Odry Wodzisław i Naprzód Rydułtowy. Pierwsza z nich długo zbierała się do tego by zainkasować pierwsze punkty. Sygnał do ataku gracze z Wodzisławia dali podczas meczu w Rybniku, gdy po pierwszych minutach prowadzili już 2-0 ale ostatecznie ulegli nam 3-4. W rundzie rewanżowej Odra zdołała wygrać 3 mecze i uciec z ostatniej lokaty w tabeli. Zajęła je ekipa z Rydułtów, chyba dlatego że ktoś musiał być ostatni. Co ciekawe jeszcze po 4 kolejkach Naprzód był na czele tabeli z 9 punktami - niestety dla tej drużyny w kolejnych 6 rundach nie zdołała ona już powiększyć swojego dorobku.

Wydaje się, że mimo wyraźnej wygranej w tabeli Fortecy liga była ciekawsza niż jesienią. Zdarzały się bowiem takie niespodzianki jak wygrana Naprzodu z Fortecą w Świerklanach, czyli "spadkowicz" potrafił pokonać "mistrza", a pogoń Odry za tym by uciec z ostatniego miejsca w tabeli trwała do końca. Rocznik 2005 kończy już rozgrywki na poziomie Orlików, wchodzimy teraz do kategorii Młodzików.

RKP ROW wygrał 3 spotkania, 1 zremisował i niestety aż 6 razy schodził z boiska pokonany. Bramki i asysty dla naszych barw zdobyli: Szotowicz 5+2, Raczyński 4+4, Misiło 2+1, Kosiorowski 1+0, Chwołka 1+0, P.Salamon 1+0, Ćwiek 1+0, Dudek 1+0, Sobik 0+1, Zdunowski 0+1, Myrta 0+2.

Chłopaki - dzięki za walkę! Jesień 2016 będzie lepsza niż wiosna!