Grany kwiecień - podsumowanie miesiąca

Kwiecień przyniósł mały kryzys formy u naszych chłopaków. O ile na początku miesiąca były wygrane, to druga jego część przyniosła serię przegranych spotkań. Liczymy że chłopcy wyciągną jednak z tych spotkań właściwe wnioski i w maju znów obok dobrej gry, pojawią się zwycięstwa.

W pierwszych dniach kwietnia nasza ekipa wystąpiła w Lidze Młodych Talentów w Tychach i tam odniosła 3 wygrane, a jeden mecz zremisowała. Równie udana była inauguracja wiosennej Ligi Orlika, gdy wyraźnie pokonaliśmy Naprzód Rydułtowy. A potem przyszło spotkanie z Piastem Gliwice gdy z prowadzenia 3-0 zrobiło się 4-7. Ten mecz położył się jakby cieniem na kolejnych meczach - co prawda wyjazd z MOSiRem nasza ekipa zagrała bardzo słabo i poniekąd słusznie przegrała; o tyle porażki w meczach z Fortecą (naprawdę super spotkanie w wykonaniu ROW-u) i Silesia były pechowe i niesprawiedliwe. Cóż, w piłce tak często bywa... Podsumowując bilans kwietnia: wygraliśmy 4 mecze - 1 zremisowaliśmy - 4 razy schodziliśmy z boiska pokonani.

ROW - GKS Tychy 4-1

ROW - Rekord Bielsko-Biała 4-0

ROW - GKS Tychy 2-2

ROW - Rekord Bielsko-Biała 3-0

ROW - Naprzód Rydułtowy 3-0

ROW - Piast Gliwice 4-7

ROW - MOSiR Jastrzębie Zd. 2-6

ROW - Forteca Świerklany 1-2

ROW - Silesia Rybnik 1-2

Kwietniowym królem strzelców został Paweł Raczyński, który zdobył 6 bramek. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Szotowicz z 4 trafieniami. Aż 3 bramki w kwietniu dla ROW-u zdobyli zawodnicy naszych rywali, pokonując własnych bramkarzy. Pozostałe gole zdobyli: Tomek Misiło, Michał Zdunowski i Bartek Bućko po 2, Szymon Chwołka, Kacper Myrta, Piotr Salamon, Piotr Reclik i Marcin Kosiorowski po 1.

Raku przewodzi także na liście najlepszych asystentów kwietnia - 3 razy otwierał drogę do bramki kolegom. Po 2 asysty zanotowali Michał Zdunowski i Kacper Myrta, a po 1 Kacper Szotowicz, Piotr Salamon, Szymon Chwołka, Wiktor Surma, Tomek Misiło i Olaf Sobik.