Świerklany bez happy endu

Trzecia próba wywalczenia Pucharu Wójta Gminy Świerklany również nie udana. RKP ROW Rybnik mimo dobrych zawodów, zakończył turniej dopiero na miejscu V.

Rybniczanie dobrze weszli w zawody, gdyż pokonali ekipy Gwarka Zabrze 4-0 oraz Odry Wodzisław 1-0. Jak się okazało, była to jedyna porażka graczy Odry w tym turnieju. Niestety trzeci mecz nasza ekipa przegrała z Pogonią Ruda Śląska 0-2. Teoretycznie wszystko było w rękach, a właściwie nogach chłopaków. Wykonali swoje zadanie pokonując 2-0 LKS Tworków, ale nikt nie spodziewał się tego co wydarzyło się w meczu Pogoni z Odrą. Gracze z Rudy Śląskiej polegli z kretesem 0-3. W małej tabeli najlepsza okazała się drużyna z Wodzisławia (3:1), przed Pogonią (2:3) i ROW'em (1:2). Po raz kolejny jedna bramka sprawiła, że odpadliśmy z walki o główne trofeum.

W spotkaniu o miejsce V rozleniwiona i przybita nieco tym faktem drużyna bezbramkowo zremisowała z MKS Żory. Pocieszające jest jedynie to, że w końcu przełamana została fatalna passa w karnych, bo tym razem nasi zawodnicy egzekwowali je lepiej niż koledzy z Żor.

Puchar zdobyła ekipa Odry, która w finale po raz kolejny pobiła Pogoń. W meczu o miejsce trzecie Bielik Ruda Śląska nie dał szans gospodarzom - Fortecy Świerklany.

W turnieju wzięła także druga grupa RKP ROW. Chłopaki pod komendą T.Cicheckiego w grupie pokonali APN Knurów i z dorobkiem 3 punktów zajęli miejsce czwarte w grupie B. W meczu o VII miejsce w turnieju przegrali jednak z LKS Tworków i ostatecznie uplasowali się o jedną lokatę niżej.

Klasyfikacja turnieju:

1. Odra Wodzisław