Rybnik mistrzem - podsumowanie Ligi Orlika - jesień 2015

21 ekip, 3 ligi, 3 miesiące zmagań - tak wyglądała Liga Orlika Podokręgu Rybnik dla rocznika 2005 edycji jesień 2015. W zmaganiach o tytuł najlepszej drużyny regionu rybnickiego wzięły udział dwie drużyny RKP ROW - pierwsza walczyła w grupie A (najwyższej), druga toczyła swe boje w grupie B.

Pierwszy skład pod komendą Kamila Zasady spisał się na medal, gdyż rybnicka ekipa nie miała sobie równych w najsilniejszej grupie Ligi Orlika. RKP ROW zwyciężył w 7 spotkaniach, 3 razy zremisował i ani razu nie znalazł pogromcy. Tym samym mistrzostwo Podokręgu Rybnik przypadło naszej drużynie. Na drugim miejscu finiszowała ekipa MOSiRu Jastrzębie Zdrój, a trzecim Fortecy Świerklany.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy rybnickiej został Kacper Szotowicz, który 10-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Królem asystentów został natomiast Paweł Raczyński z 9 podaniami otwierającymi drogę do bramki.

Strzelcy:

Kacper Szotowicz 10

Paweł Raczyński 5

Tomek Misiło, Bartek Korduła po 4

Marcin Kosiorowski, Michał Zdunowski po 2

Szymon Dudek, Szymon Chwołka, Kacper Myrta po 1

Asysty:

Paweł Raczyński 9

Tomek Misiło 4

Olaf Sobik 3

Bartek Korduła, Michał Zdunowski, Szymon Chwołka, Kacper Myrta, Mateusz Ćwiek po 1

Wśród bramkarzy trzykrotnie czyste konto zachowali w czasie swoich występów w Lidze Orlika Karol Salamon i Gabriel Węgrzyn; po jednym występie na zero z tyłu zaliczyli Tomek Satan i Piotrek Salamon. Rekordzistami jeśli chodzi o czas gry była nasza formacja defensywna - Marcin Kosiorowski, Piotr Reclik, Kacper Myrta i Mateusz Ćwiek zaliczyli średnio po 500 minut gry.

Wyniki RKP ROW w lidze Orlika:

AP Silesia Rybnik - RKP ROW Rybnik 2:4

RKP ROW Rybnik - Naprzód Rydułtowy 4:4

MKS Żory - RKP ROW Rybnik 1:5

RKP ROW Rybnik - MOSiR Jastrzębie Zdrój 2:1

Forteca Świerklany - RKP ROW Rybnik 2:2

RKP ROW Rybnik - AP Silesia Rybnik 4:2

Naprzód Rydułtowy - RKP ROW Rybnik 0:4

RKP ROW Rybnik - MKS Żory 3:1

MOSiR Jastrzębie Zdrój - RKP ROW Rybnik 1:3

RKP ROW Rybnik - Forteca Świerklany 1:1

Drugi skład RKP ROW kierowany przez Tadeusza Cicheckiego zmagał się w drugiej lidze. Chłopcy zagrali na miarę swoich możliwości i zajęli czwartą lokatę. Zwycięstwo w tej grupie odniosła ekipa Odry-Centrum Wodzisław Śląski i to ją prawdopodobnie zobaczymy wiosną w gronie najsilniejszych drużyn Podokręgu Rybnik. Tuż za ekipą z Wodzisławia sezon zakończył Górnik Radlin, trzecie miejsce wywalczyły rezerwy MKS Żory. Za plecami ROW-u finiszowały jeszcze drużyny Orła Palowice i Orła Moszczenica. Dorobek drugiego składu Rybnika to 3 wygrane, 1 remis i 6 porażek.

Nie dysponujemy niestety indywidualnymi statystykami graczy RKP ROW II.

Wyniki RKP ROW II w Lidze Orlika:

RKP ROW II Rybnik - Odra-Centrum Wodzisław Śląski 0:11

RKP ROW II Rybnik - Orzeł Moszczenica 2:1

Orzeł Palowice - RKP ROW II Rybnik 1:2

RKP ROW II Rybnik - Górnik Radlin 1:3

MKS Żory II - RKP ROW II Rybnik 4:2

Odra-Centrum Wodzisław Śląski - RKP ROW II Rybnik 10:0

Orzeł Moszczenica - RKP ROW II Rybnik 2:1

RKP ROW II Rybnik - Orzeł Palowice 3:2

Górnik Radlin - RKP ROW II Rybnik 3:0

RKP ROW II Rybnik - MKS Żory II 1:1

W najniższej lidze rywalizowało 9 drużyn. Najlepiej z tego grona radziły sobie drużyny Winner Gołkowice oraz rezerw Fortecy Świerklany. Ekipa spod czeskiej granicy zwyciężając w bezpośrednim meczu zapewniła sobie wygraną w tej grupie. Na najniższym stopniu podium w 3 lidze uplasowała się natomiast ekipa Rymer Rybnik (Niedobczyce).

Zbiorcza tabela Ligi Orlika Podokręgu Rybnik - jesień 2015