Czwarte miejsce na początek sezonu

W iście afrykańskich warunkach przyszło w niedzielę drużynie RKP ROW Rybnik powalczyć o Puchar Starosty Hlucina. Gdyby nie przespany początek zawodów byliby blisko by nawet sięgnąć po główną wygraną w tych zawodach.

W turnieju wystąpiło ostatecznie 10 ekip, które zamiast rywalizacji w grupach grały systemem każdy z każdym. Mimo dużej liczby spotkań i możliwości potknięcia, właśnie porażki w dwóch pierwszych meczach sprawiły że rybniczanie już na starcie przekreślili swoje szanse na główną wygraną. Turniej rozpoczęliśmy od "derbowego" pojedynku z LKS Tworków. Mecz był bardzo wyrównany, zawodnicy spod Raciborza długo prowadzili, ale tuż w końcówce po strzale Olafa Sobika padło wyrównanie. Gdy wszyscy oczekiwali że takim wynikiem skończy się spotkanie rywale wykorzystali brak koncentracji naszych zawodników i po kontrze zdobyli zwycięskiego gola. Podobny przebieg miało także drugie spotkanie z słowacką Lokomotivą Trnava, gdy obie bramki dla rywali padły w ostatniej minucie meczu przy biernej postawie naszej ekipy.

Przebudzenie przyszło w trzecim meczu - w końcu piłka zaczęła chodzić szybciej i co ważne dokładniej, co przełożyło się na dość gładkie 2-0 z ekipą FC Hlucin II. W czwartek kolejce RKP ROW rozegrał najlepszy swój mecz w niedzielę. Faworyzowana ekipa Juventusu (nazwa zobowiązuje) Bruntal, która do tego momentu prowadziła w tabeli; została wręcz zdemolowana przez rybniczan. Jedynie w rezultacie nieskuteczności naszych napastników oraz pecha mecz zakończył się jedynie wynikiem 3-0. Także kolejny rywal nie miał wiele do powiedzenia - Sokol Hat' został odprawiony z bagażem 6 bramek przy 2 strzelonych.

Niestety w szóstej rundzie przyszła mała zadyszka i nasi chłopcy nie dali rady ekipie gospodarzy, pierwszej drużynie FC Hlucin prowadzonej przez Marcela Fuerstera. Było to niestety najsłabsze spotkanie rybniczan, którzy dość szybko stracili 3 bramki, a później nie byli w stanie zniwelować tej straty. Nienajlepiej wyglądała gra także w kolejnym spotkaniu z drużyną hluczyńską (z rocznika 2006), ale tutaj nasza ekipa była w stanie wykorzystać swoją przewagę fizyczną i wymęczyła wygraną 3-1. Mecz z Odrą Petrkovice to popis strzelecki naszej kadry, ale trzeba przyznać że gdyby chłopcy wykorzystali tylko połowę sytuacji to rezultat byłby dwucyfrowy - a tak skończyło się na 7-0. Podobny przebieg miał początek meczu z Sokolem Koberice. ROW prowadził już 5-0 i wydawało się, że kolejne bramki dla naszej ekipy to tylko kwestia czasu. Innego zdania byli nasi zawodnicy, którzy postanowili wprowadzić pewien element sportowego thrilleru dla swoich licznie zgromadzonych rodziców-kibiców. Na szczęście udało się zachować jedną bramkę przewagi nad ambitnymi zawodnikami Sokola.

Po podliczeniu wszystkich punktów najlepszą ekipą okazała się drużyna Lokomotivy Trnava. Słowacy grali solidny futbol, uważnie z tyłu i z rozmachem w ataku. Zaliczyli tylko jedną wpadkę gdy 3-0 pokonał ich bruntalski Juventus. Drugie miejsce zajęła ekipa z Tworkowa, która również zaprezentowała się z dobrej strony a jej największym atutem był bramkarz, notabene wyróżniony statuetką dla najlepszego goalkeepera. Na najniższym stopniu podium uplasowali się gracze Juventusu Bruntal, a tuż za nimi RKP ROW.

Wygrana w turnieju była zatem jak najbardziej w zasięgu. Remisy w dwóch pierwszych spotkaniach sprawiłyby że tabela końcowa wyglądałaby już inaczej. Należy jednak pamiętać o tym, że w tym wieku od wygranych ważniejsza jest nauka i radość z gry, a tego życzymy naszym zawodnikom w kolejnych zawodach w których przyjdzie im rywalizować.

W Hlucinie zagraliśmy w następującym składzie: Tomek Satan, Gabu Węgrzyn, Marcin Kosiorowski, Mati Ćwiek, Witek Surma, Paweł Raczyński, Olaf Sobik, Szymon Dudek, Kacer Piekarski, Tomek Misiło, Kacper Myrta, Michał Zdunowski a także Karol i Piotrek Salamon, Kuba Bierza i Paweł Wiatrek. Do boju poprowadził chłopaków Kamil Zasada - dziękujemy i prosimy o więcej.

Rodzicom dziękujemy za liczne przybycie do Czech oraz za wspieranie naszej ekipy. Liczymy że na kolejnych zawodach będzie nas tak samo wielu lub więcej.

Wyniki turnieju: